Pyccки Deutsch English Czech

Nabízíme výstavbu chaty nebo hotelového pokoje u moře

Lokalita

Krym, městečko Ordzonikidze cca 80 m od Černého moře. V panenské přírodě, v horách. Městečko se nachází 15 km jižně od Feodosie. Ordzonikidze je jedno z nejkrásnějších míst na Krymu a jistě i v celé Evropě. Ne náhodou si jej vybralo Dynama Kiev k výstavbě letního trénikového centra.

Charekteristika pozemku a okolí

Jedná se o prestižní pozemek v blizkosti městečka. Za pozemkem již není povolena výstavba z důvodu územního plánu a ochranneho pasma přírody. Pozemek je viditelný z celého městečka a téměř z celého pobřeží v Ordzonikidze. Místo je velmi tiché. V širokém okolí se nenachází žádná továrna, která by znečišťovala ovzduší. Na Krymu není téměř žádný průmysl a jeho klima je vhodne k ozdravnym rekreacnim pobytum.

Chata

Plánujeme výstavbu 5 malých masivních srubových chat z nichž ještě 2 jsou na prodej. Velikost chaty by byla cca 30 - 35m + prostorný balkón a místo ve společné restauraci. U chaty by byl pouze malý pozemek cca 25m.

Pokoj

Plánujeme dostavbu 4 pokojů k našemu pensionu Riviera z nichž jeden by byl na prodej Velikost zděného pokoje v našem stavícím se pensionu cca 20 - 25m + prostorný balkón a místo ve společné restauraci. Úroveň přibližně odpovída standardu ***

Obě varianty nabízejí:

 • Výhled na moře, hory, městečko a budující se fotbalové hřiště Dynama Kiev.
 • Vzdálenost od moře cca 60 - 90 m. Na Rivieře je slyšet šepot moře.
 • Vzdálenost od "nabereznoj" (promenády) s řadou restaurací, barů a diskoték je100 m
 • Vzdálenost od obchodů 500 - 600 m
 • Cena 890 000 Kč zahrnuje nábytek srovnatelný s nábytkem na fotografii pokoje.

Stravování

Kvalitní strava je zajištěna profesionální kuchařkou, která bude vařit dle Vašeho přání. Orientační cena 130 Kč denně za plnou penzi. K dispozici je malá kuchyň a terasa s překrásným výhledem na moře.

Ceny potravin jsou podstatně levnější než v Čechách. Krym je velmi úrodný a nabízí hojnost levného ovoce a zeleniny výborné chuti, protože se zde nepoužívá chemických hnojiv a vše je pěstováno přirozenou cestou.

Ceny v restauracích , barech a na diskotékách jsou mnohem levnější než v tradičních přímořských letoviscích.

Další služby:

 • Celoroční ochrana
 • Úklid
 • Zprostředkování pronájmu Vaší nemovitosti dle Vašeho přání v době Vaší nepřítomnosti. Běžná cena činí USD 40 za pokoj a den. Čímž Vám může nemovitost vydělat až 100.000 Kč za sezónu.

Oficiální sezóna

20 května až 20 září.
Červen může být studenější naopak říjen může být velmi teplý

Doprava na Krym

Letecky
Praha - Kiev, Kiev - Simferopol

Vlakem
Praha - Kiev, Kiev - Simferopol
Praha - Lvov, Lvov - Simferopol/Feodosia

Autem
Cca 2300 km z Prahy.
Cesta je bezpečná sami jezdíme alespoň jednou ročně.

Visum

Na Ukrajinu je třeba visum.

Vyřídí řada cestovních kanceláří celkem za 1800 Kč. Případně si visum můžete vyřídit sami na Ukrajinské ambasádě.

 • Visum se uděluje na 14, 90 a 120 dní .
 • Lhůta vyřízení 7 - 14 dní.

Kdo jsme

Jsme mladá Česko - Ukrajinská rodina, kterou omrzelo jezdit do klasických přímořských letovisek. Krym nám jednoznačně učaroval. Mimo jiné proto, že zde nejsou téměř žádní západní turisté. V roce 2001 jsme koupili několik pozemků v Ordzonikidze na Krymu a postavili pár pokojů.

Ceny nemovitostí v Ordzonikidze

Od roku 2000 se zvedly ceny pozemků o neuvěřitelných 300 % na 30 až 100 EUR za m dle lokality. Lokalita v které se nacházejí naše pozemky je považována za nejlepší. Obdobný pozemek v okolí Jalty mezi Aluštou a Forosem by stál cca 200 EUR za m. Další výrazný nárůst cen se očekává po dostavbě prestižního tréninkové centra Dynama Kiev, které na Ukrajině patří k absolutním pilířům ve všech směrech. Bezesporu do městečka přiláká řadu bohatých ukrajinských oligarchů.

Hlavní přednosti Ordzonikidze:

 • Pláže jsou dobře přístupné v podstatě po rovině a není nutné šplhat do strmých kopců..
 • Bezprostřední okolí nabízí tury do řady zátok nejbližší se nachází 100 m od centrální pláže v podstatě co dalších 100 - 200 m je další zátoka
 • Pláž ani městečko nejsou protnuty silnicí.
 • Voda je dle výzkumů jednou z nejčistších v Černém moři .
 • Geologická skladba okolních hor obsahuje látky s velmi blahodárnými účinky pro člověka.
 • Okolní hory částečně tvořily mořské dno.
 • Ordzonikidze bylo řadu let za totalitního režimu uzavřeno pro veřejnost. Je zatím relativně neznámé a ceny jsou zde mnohem příznivější. Samozřejmě se to každým rokem pomalu mění.

V případě, že by se volilo nejkrásnější letovisko Krymu z pohledu přírodních krás, čistoty vody a přístupu k moři bylo by Ordžonikidze jistě horkým favoritem.

Nemovitosti na Krymu

Cizinec má právo koupit si na Krymu dům chatu nebo byt do OV . Nemá však právo koupit si do OV holý pozemek. Nemovitosti na Krymu nejsou zdaleka levné zejména díky tomu, ze Krym má pouze 200 km skutečně pěkného pobřeží o které má zájem az 300 miliónů obyvatel bývaleho SSSR z nichž horních 10 miliónů vlastní slušný kapitál.

Krymské pobřeží

Jižní pobřeží (Južnyj bereg Kryma)
Nejkrásnější a zatím nejpopulárnější pobřeží Krymu se rozkládá v okolí Jalty mezi Aluštou a Forosem. Jedná se o nádhernou krajinu Krymských hor pokrytou rozsáhlými lesy. Určitou nevýhodou je, že pláže jsou často protnuty obrovskými betonovými moly, které chrání pobřeží od prudkých vln.Pokud ležíte na pláži často nevidíte nalevo a napravo nic jiného než beton a davy lidí. Přístup na pláž je velmi komplikovaný díky strmým svahům, ale yachting podél jižního pobřeží je absolutně fantastický. Projížďka autem po horských silnicích s výhledem na moře je úchvatná. Ceny jsou často bohužel astronomicky vysoké.

Východní pobřeží
Východní pobřeží pokrývají nižší méně zalesněné hory od Alušty do Fedosie. Opět se jedná o velmi malebné pobřeží. Drobnou nevýhodou je, že většinu pláží od Alušty až po Morskoe odděluje od městeček hlavní silnice. Pobřeží od Feodosie po Kerč tvoří rovinatá step.

Západní pobřeží
Od Sevastopolu až na konec Krymu je pobřeží pokryté rozsáhlou stepi. Zřejmě nejkrásnější místo na západním pobřeží je Tarchankut.

Pro porovnání a průkaznost, že naše nabídka je opravdu výhodná a výjimečná uvádíme www stránky několika realitních kanceláří:

Rychlejší orientaci Vám umožní malý slovník:

Velikost pozemku se uvadí ve stovkach metrů čtverečních - v sotkach

Pozor zejména vzdálenost od moře je často x násobně větší než se v inzerátech uvádí.

toplist